Regulaminy sklepów internetowych
 Obsługa prawna e-commerce

Wezwanie do zmiany regulaminu

Zaloguj się

Wezwanie do zmiany regulaminu. 

 

Marek Wiński, Źródło: Legalnybiznes.pl

 

Prowadzisz sklep internetowy i dostałeś wezwanie stowarzyszenia konsumentów do zmiany regulaminu sklepu internetowego w terminie 7 dni pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową, ponieważ zawiera „postanowienia, które naruszają interes konsumenta oraz obowiązujące normy prawne” ?

 

 

 

 

 

Codziennie otrzymujemy lawinę telefonów i wiadomości e-mail od klientów w tej sprawie. Chodzi o wiadomości pt. „WAŻNE ! – Zabroniony Regulamin !” lub „INFO! – Zabroniony Regulamin” podpisane "Stowarzyszenie konsumentów Libertas" lub "Stowarzyszenie konsumentów KNF".   Autorzy tego spamu bez naszej wiedzy i zgody użyli adresu naszej strony www.legalnybiznes.pl/cennik, jako jednej z rekomendowanych firm, która pisze "poprawne regulaminy".

 

Spokojnie. To tylko spam.

 

Rozsyłane masowo wezwania do zmiany regulaminu to zwykły spam (niezamówiona informacja handlowa), którą należy zlekceważyć. Otrzymanie tego typu wiadomości nie oznacza automatycznie, że Państwa regulamin sklepu został w jakikolwiek sposób zweryfikowany i jest niezgodny z prawem konsumenckim

 

Nie mamy z tym nic wspólnego.  

 

Serwis Legalny Biznes nie wysyła tego typu wiadomości i są one rozpowszechniane bez naszej wiedzy i zgody. Zajmujemy się profesjonalną obsługą prawną e-commerce z poszanowaniem uczciwej konkurencji oraz dobrych zwyczajów kupieckich. Naszym celem jest wyspecjalizowana pomoc prawna dla sklepów i serwisów internetowych w celu prowadzenia działalności zgodnie z prawem. Tworzymy parasol prawny dla przedsiębiorców internetowych oraz budujemy zaufanie konsumentów poprzez Certyfikat Legalny Biznes.

 

Kto rozsyła spam ?

 

Autorami wezwania o niezgodności regulaminu z prawem – wbrew pozorom - nie są wskazane w nim stowarzyszenia konsumentów  (np. stowarzyszenie Libertas, stowarzyszenie Prawo - Lex lub KNF etc.) . Spam wysyłają osoby podszywające się pod te podmioty.

Zwracamy uwagę, że tylko jedna z firm "rekomendowanych" w tej wiadomości nie ma jakichkowliek danych kontaktowych i prowadzi sprzedaż niezgodnie z obowiązującym prawem: klik.sstore.com.pl. Według ekspertów szkodliwy spam jest inicjowany przez osoby powiązane z tą firmą. 

 

Co robić, gdy otrzymam tego typu wezwanie ?

 

  • Po pierwsze, zachowaj spokój. Otrzymanie tego typu automatycznej wiadomości (spamu) nie znaczy, że Twój regulamin sklepu jest niezgodny z prawem. Wezwania takie otrzymują nawet sklepy, które posiadają nasz Certyfikat Legalny Biznes.
  • Po drugie, sprawdź czy Twój regulamin i inne treści na swojej stronie internetowej są zgodne z prawem, w szczególności z nową ustawą o prawach konsumenta uchwaloną dnia 30 maja 2014 r. (wejście w życie: 25.12.2014r.)  (Dz. U. 2014, poz. 827).
  • Jeżeli posiadasz własną obsługę prawną, zleć analizę stosowanych postanowień swojemu prawnikowi.
  • Jeżeli nie masz własnych zasobów, możesz skorzystać z naszej pomocy w postaci bezpłatnego audytu regulaminu sklepu internetowego. W ramach bezpłatnego audytu regulaminu otrzymasz raport o zgodności regulaminu z prawem, informację o klauzulach niedozwolonych w regulaminie, badanie wstępne procesu zakupowego w e-sklepie, rzetelną ocenę stopnia ryzyka prawnego oraz niezobowiązującą ofertę pomocy prawnej w celu naprawienia nieprawidłowości.
  • Więcej tutaj: http://legalnybiznes.pl/bezplatny-audyt-regulaminu

 

Działajmy wspólnie na rzecz uczciwości i rzetelności w handlu elektronicznym oraz budowania zaufania konsumentów do zakupów w Internecie. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące działalności rzekomych stowarzyszeń konsumentów lub chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszej ofercie i świadczonych usługach zapraszamy do kontaktu.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania pod numerami naszej infolinii: 

  • 22 122 82 30
  • 71 393 09 20

oraz na nasz adres mailowy :

biuro@legalnybiznes.pl

 

 

Marek Wiński

Radca Prawny

Hasik, Wiński i Partnerzy sp.p.

 

2015-01-27

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Newsletter

Prawo e-commerce
Ochrona danych osobowych
Baza certyfikatów

Baza certyfikatów

Baza certyfikatów

Ochrona konsumentów

Ochrona konsumentów

Ochrona konsumentów

Ochrona konsumentów

Zobacz certyfikat

Ochrona konsumentów